psaný příběh speciální díl 10-11

16. listopadu 2009 v 19:54 | bio-bionicle |  Bionicle psané příběhy
Je tu první speciál, jelikož tohle bude o bitvě Tumi a Mata-nuie, takže si počtěte!

Bionicle psaný příběh 10. a 11. část: Příchod do Roxtusu a bitva se Skrally

Minule naše parta cestovala přes poušť do Roxtusu, jenže na ně zaútočili kostní lovci a Voroxové vedeni Ferem a jeho mazlíčkem Skirmixem. Strakk ve spolupráci s Geluem zabil Fera. Stronius dostal plán na zničení Mata-nuie, jak tohle dopadne?

"Neútočte! Nesu zprávu od Tumi! Prý s máte sejít v Roxtuské aréně. Bude tam boj mezi vámi a Tumou. Můžete si vzít s sebou přátelé, ovšem nesmí být ozbrojeni. Teď mě nechte odejít" odříkal Skrall před Mata-nuiovou partou. "Tak běž a ať tě už nikdy nevidím!" řekl Mata-nui. Skrall tedy utekl. "Tak teď je dobře že já umím ovládat led!" zasmál se Gelu. "No jasně, já ještě nedal elementární sílu všem!" vzpomněl si Mata-nui. A tak dal všem co ještě neovládali elementy sílu na ovládání elementů.

"Můj lorde, on souhlasil, příjdou neozbrojeni, až na toho žlutého glatoriana, jak jste řekl" hlásil Skrall Tumovi. "Skvělé! a teď přichystej armádu!" přikázal Tuma. "Můj pane, ještě jsem dostal jeden další nápad" řekl Stronius. "Tak povídej" říkal Tuma. "Až přijdou, tak bychom je zajali, nejdřív mučili a pak s nimi bojovali, byli by neozbrojení a bez šance" říkal Stronius. "Zajímavé... ale mám tolik čestnosti, že ho nechám aspoň bojovat se zbraní" řekl Tuma.

"Tak jsme tady" říkal Gelu. "Tak jdeme" zavelel Mata-nui. Naše parta právě prošla branou Roxtusu. "Stát! Všichni kromě toho žlutého se štítem se odzbrojte!" říkal Stronius. Tak se tedy odzbrojili. "Vítejte! Jste pozváni na bitvu mezi mnou a vaším vůdcem! Za nedlouho bitva započne, mezitím si odpočintě, aby jste měli dost síly na pohřbení vašeho přítele...Muhahahahahahahahaha" zasmál se Tuma. "Jen aby Skrallové nepohřbili tebe" zašeptal Malum. "Když nám dává chvilku odpočinku, tak si odpočineme" řekl Gelu. "Mám miliony důvodů abych ho zabil a stejně to neudělám. Teď mám takovou šanci ale nedokážu to. Je o něm známo jak je silný, že se neodvážím na něj útočit..." říkal Strakk. "Jo, to jak jeho Skrallové zabili Metuse mě naštvalo... ale dnes můžeme maximálně zabít většinu jeho Skrallů, o Tumu se postará Mata-nui..." povídal Gelu. "To máš pravdu..." přitakal Malum. "Zvláštní je, že my se snažíme Tumu zabít a místo toho nám to nabídne a ani se nebrání... něco mi tu nehraje..." začal Tumu podezřívat Ackar. "Souhlasím" přikývl Gelu.

"Všichni se dostavte k aréně! Zápas mezi Tumou a Mata-nuiem bude za deset minut!" hlásil Stronius. A tak přišli na území pro diváky k sledování bojů v aréně. "Zápas začíná!" zahřměl Stronius. Stovky Skrallů se vrhly na Mata-nuie. "Tak jak to překonáš? Jste takový hloupý... neprokouknete ani tohle!" začal se posmívat naší partě Tuma. "My tě dostaneme!" zakřičel Malum. "Opravdu?" zeptal se Tuma. Další stovky Skrallů obklíčily zbytek party. Přesněji řečeno, vrhly se na Gelua. "Vím že mě to vyčerpá, vím že vás to zabije, udělám to!" říkal Gelu. "Utečte!" křikl Gelu. A tak Mata-nui a ostatní kromě Gelua běželi pryč. Skrallové už se chtěli vrhnout na Gelua a zabít ho ale nestalo se to. "HNĚV SÍLY ICONOXU!" zahřměl Gelu. Z mraků se začali vynořovat ledové blesky. Některé se trefili do Skrallů. Pak se začala otřásat země a Skrallové byli svázáni Iconoxským škrtičem. Pak byli rozdrceni. A nakonec Gelu vybouchl. Stovky Skrallů zahynuli. Jen pár Skrallů a Stronius s Tumou přežili. Pak se Mata-nuirychle pro Gelua vrhl a táhnul ho za sebou. Skrallové se po něm vrhli. Jejich snahu ale zmařil Malum. Všechny spálil na popel. Pak naše parta utekla.

"Proč jsme ho nezabili?" ptal se Strakk. "Protože měl ještě spousty vojáků! Byli jako nouzová pomoc, bylo jich mnohem víc než těhle, byli skrytí! Ale jestli se s Tumou ještě někdy uvidíme, slibuju, že ho zabijeme!" řekl Mata-nui.

"GRRRRRRRRRRRRRRRR!!!!!!!!!!!!!!! COPAK NIKDY NEMŮŽE ŽÁDNÝ PLÁN VYJÍT?! POKAŽDÝ TO NĚKDO ZKAZÍ! STRONIUSI! PŘIPRAV ARMÁDU, VULCANUS NÁS PŮJDE PODPOŘIT PROTOŽE NEMÁ NA VÝBĚR, VE VULCANUSU MÁME ARMÁDU, PAK POVOLÁME VOROXE A KOSTNÍ LOVCE! BUDE TO NEJVĚTŠÍ BITVA V HISTORII BARA-MAGNA!" zahřměl Tuma.


Co se stane s naší partou? Vyhraje Tuma nakonec? Přidá se Vulcanus? to vše příště!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama