psaný příběh část 8.

10. listopadu 2009 v 20:23 | bio-bionicle |  Bionicle psané příběhy
Bionicle psaný příběh 8. část: pohřeb

Minule se naše parta dostala do Tesary, ale hned jí napadli Skrallové. Při bitvě chtěli dva Skrallové zabít Gelua s Malumem, ale Malum je zabil dřív. Když Strakk bojoval se Skrally, jeden se dostal za něho a chtěl ho zabít. Jenže Skrall místo Strakka zabil Metuse. Co se stane?

"Ty Skrallové mě štvou... hodili by se posili, aspoň Voroxové, nebo stráže Tajunu, jenže to se nestane, ale mám nápad... co kdybychom na naši stranu vzali Stroniuse? Když jsem byl ještě jako maska a letěl jsem na Bara Magna, slyšel jsem poradu, kde se dohadoval Skrall a ještě někdo, asi Tuma, že Stroniuse vykopnou... snad se tak stane..." začal svolávat poradu Mata-nui. "Ale nejdřív musíme pohřbít Metuse!" protestoval Strakk. "Chápu, že je to těžká ztráta, ale musí to počkat" říkal Mata-nui.

Po hodině se dohodli na tom, že pohřbí Metuse a pak se pokusí dostat někoho na svou stranu. Na pohřbu se zatím sešlo mnoho agori a pár glatorianů. "Jsme zde, abychom uctili památku Metuse, jednoho z nejstatečnějších agori. Byl to přítel, ochránce, a bojovník, který bojoval proti Skrallům. Bohužel, zemřel v bitvě tady v Tesaře, kde se nechal zabít Skrallem proto, aby Skrall nezabil mě. Byl to nejstatečnější a nejčestnější bojovník co jsem znal. A na jeho památku, prohlašuji, zde leží Metus, bojovník, přítel a ochránce, agori, který zemřel v bitvě. Nechť je zde jeho památka navždy" ujal se smuteční řeči Strakk. "Znal jsem ho jen chvilku, a musím říci, že dělal všechno co mohl, byl jeden z nejvěrnějších a nejlepších přítelů, takže, zde leží Metus, sláva Metusovi!" řekl Mata-nui. "SLÁVA METUSOVI!" zakřičel dav jednotně. Pak se dav rozešel.

"Můj pane, zabili jsme toho agori co cestoval s těmi glatoriany, a nebyli sami, pomáhal jim Malum a Vastus" začal hlásit Stronius. "Konečně úspěch! Tímto tě povyšuji na zástupce vládce Skrallů!" zařval Tuma radostí.

"Ty Skrallové dostanou co proto! Jdeme do Roxtusu! Jdeme pro Stronia, jdeme s novými přáteli, Greshem a Tarixem! Jdeme!" zavelil Strakk. Nový přátelé Tarix a Gresh šli do Roxtusu s partou. Tak začala výprava do Roxtusu.

Jak dopadne výprava? Přidá se Stronius k partě? To vše příště!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama