psaný příběh část 12.

19. listopadu 2009 v 20:42 | bio-bionicle
Bionicle psaný příběh 12. část: máme vězně, šéfe

Minule došla Mata-nuiova parta do Roxtusu, kde se měl konat souboj Tumi proti Mata-nuiovi. Jenže Tuma povolal Skrally a Mata-nui a přátelé byli téměř bez šance. Naštěstí utekli díky vyčerpanému Geluovi. Co udělá Tuma po neúspěchu?

"Obětoval se pro nás, ještě žije, ale nevím, jestli bude žít i nadále..." říkal Mata-nui. "Gelu, něco ti řeknu... Seš fakt největší blázen co znám. Ale díky tvýmu bláznovství postavit se sám proti armádě, jsme dokázali uniknout... Seš prostě borec" říkal Strakk. "Nééééééééééééé!!!!!!!!!!" vykřikl najednou Gelu. "To ne, má noční můru! v tomhle stavu ho ta noční můra může i zabít!" řekl Mata-nui. "Umím s tím něco udělat... nezničím sice tu noční můru, ale můžu zkusit vyléčit mysl, snad to aspoň trochu pomůže..." říkal Gresh. Tak to zkusil, a Gelu už celý den nic nevykřikl.

"Stroniusi! Jdeme! Mám toho Iconoxského glatoriana dost! Zajmeme ho, a až se probere, budeme ho mučit!" zavelel Tuma. "Můj pane, jsou a nás moc silní!" řekl Stronius. "Neboj, pamatuješ jak ten Iconoxský glatorian způsobil to ledové peklo? Tak jdeme za Temným Pánem, ten nám dá síly dost" řekl Tuma. Došli k nějakému temnému kameni a Tuma se ho dotkl. Najednou se mu meč obalil temnou energií, měl pancíř tvrdý jako kámen a ještě dostal větší sílu. Stronius to taky udělal. Najednou měl kyj lehčí, vražednější a navíc ovládal kámen. "Tak a jdeme na ně!" zavelel Tuma.

"Je tu klid... Tuma se k nám nepřiblíží, aspoň doufám... musíme najít nějaké tajné místo které by bylo jako úkryt pro Gelua" říkal Mata-nui. "Támhle!" ukázal do dáli Ackar. "Ale ne, Tuma, Stronius a Skrallové... jako by jim nestačilo to co jsme jim provedli v Roxtusu..." zamysel se Vastus. "Skrallové půjdou najít toho Iconoxského glatoriana, ale jen tři Skrallové! Bude vám pomáhat Stronius. Já a zbytek Skrallů se postaráme o partu" říkal plán Tuma Skrallům. "Jdeme na ně!" vykřikl Stronius. Všichni se na sebe rozběhli, až na skupinku Skrallů která byla vedebá Stroniem. "Chcípněte!" sekal s tímto slovem hlavy Skrallům. Když se dostal k Tumovi, zmrazil mu ruku s mečem. "Tos neměl" ušklíbl se Tuma. Tuma led roztavil temnotou. Pak si oblalil temnotou meč a propíchl Strakka. Strakk padl na zem. "Ty haj... Eh eh... stejně tě jednou někdo... Eh eh... sejme!" řekl posledních pár slov Strakk. Potom zavřel oči a zemřel. "Šéfe! už ho máme!" vykřikl Stronius. Tuma a zbytek Skrallů utekli do Roxtusu. "Strakku, byl jsi dobrý bojovník i přítel, ale s Tumou si se nemohl rovnat. Byl jsi velmi dobrý přítel... odpočívej v pokoji" řekl Mata-nui. "Tohle Gelua nepotěší" poznamenal Tarix. "To tedy ne" přikývl Mata-nui.

"Šéfe, tohle se nám povedlo" usmál se Stronius. "To ano" přikývl Tuma.

Co se stane s Geluem? Zemře taky? A co udělá Mata-nui a parta? To vše příště!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

byl jsi tu?

click

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama